Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Po raz czwarty stanęli do rywalizacji w Gminnym Turnieju Wiedzy o Janie Pawle II

27 kwietnia to data wyjątkowa w biogramie Karola Wojtyły, bo wtedy obchodzimy rocznicę kanonizacji papieża Polaka. Uczczono ją w gminie Ryki w wyjątkowy sposób.

Tego dnia w PSP nr 2 im. Jana Pawła II w Rykach odbył się IV Gminny Turniej Wiedzy o Janie Pawle II „Polak w Watykanie” pod honorowym patronatem księdza kanonika Stanisława Chodźki proboszcza parafii w Rykach oraz Burmistrza Ryk - Pana Jarosław Żaczka. Turniej adresowany był do uczniów klas 6-7 szkół podstawowych. Do rywalizacji stanęło 7 trzyosobowych drużyn z następujących szkół: Zespołu Placówek Oświatowych z Bobrownik, Swat , Leopoldowa, Moszczanki, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Piotra Danysza w Oszczywilku, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 2 w Rykach. Zmagania uczniów obserwowali zaproszeni goście: ksiądz kanonik Stanisław Chodźko, Zastępca Burmistrza Ryk – Pan Marek Jóźwik, nauczyciele, katecheci, uczniowie.

Turniej składał się z 6 konkurencji, które wymagały znajomości faktów z biografii Ojca Świętego. Zadania przebiegały pod hasłem: „Krzyżówka”, „Ślepy los”, „Puzzle”, „Palcem po mapie- pielgrzymki do ojczyzny”, „Postacie związane z Janem Pawłem II”, „Domino Papieskie”.

Na uwagę zasługuje wysoki stopień przygotowania zawodników. Najlepszy wynik uzyskała drużyna z Zespołu Placówek Oświatowych w Leopoldowie, na II miejscu uplasował się zespół gospodarzy z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II nr 2 w Rykach, a III miejsce zdobyli uczniowie z Zespołu Placówek Oświatowych z Bobrownik.

Wszyscy uczestnicy otrzymali książki ufundowane przez księdza kanonika Stanisława Chodźkę i okolicznościowe dyplomy. Ponadto zwycięskim drużynom zostały wręczone nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Gminy w Rykach oraz wejściówki na dowolny seans do kina „Renesans” w Rykach, jak również karty wstępu na Pływalnię Powiatową w Rykach. Na koniec był czas na pamiątkowe zdjęcia, rozmowy przy słodkim poczęstunku i dzielenie się wrażeniami.

Dyrektor szkoły Pani Hanna Majek oraz koordynatorki imprezy: Panie Monika Mierzwińska, Ewa Karczmarz oraz siostra Klaudia Wesołowska serdecznie dziękują wszystkim sponsorom i uczestnikom rywalizacji za zaangażowanie w pielęgnowanie dziedzictwa duchowego największego z rodu Polaków - Jana Pawła II.

Monika Mierzwińska, Ewa Karczmarz, s. K. Wesołowska