Ułatwienia dostępu

Skip to main content

VI ogólnopolski konkurs "Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa" - zaproszenie do uczestnictwa

Szanowni Państwo,
Trwa VI ogólnopolski konkurs „Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa”.
Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów ogłosiło kolejną ogólnopolską edycję konkursu na najlepszą inicjatywę z funduszu sołeckiego. Do udziału zapraszamy każde sołectwo w Polsce, które w latach 2010-2022 zrealizowało projekt sfinansowany z funduszu sołeckiego. Ważne jest jednak, aby pieniądze wykorzystane z funduszu sołeckiego oraz suma środków własnych przeznaczonych do realizacji zgłaszanej inicjatywy nie były mniejsze niż 40% wartości zrealizowanego projektu. Ponadto przedsięwzięcie musi być zakończone ale mogło być realizowane etapami przez kilka wcześniejszych lat. Szczególnie cenne i doceniane będą działania, które zaktywizowały mieszkańców współpracujących międzypokoleniowo na rzecz rozwoju swojej miejscowości w wymiarze społecznym lub infrastrukturalnym.

Termin nadsyłania zgłoszeń na konkurs upływa 28 lutego 2023 r. (decyduje data stempla pocztowego).
Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest 15 maja 2023 roku w Opolu. Zwycięzca otrzyma  statuetkę „Sołecka NIKE” oraz nagrodę finansową pozostali finaliści będą uhonorowani dyplomami i również nagrodami pieniężnymi.

Informacji udziela koordynator konkursu Grażyna Sędziak tel. 797 901 112; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacje i dokumentacja znajdują się pod adresem:
http://kss.org.pl/startuje-vi-ogolnopolski-konkurs-fundusz-solecki-najlepsza-inicjatywa/?preview=true&_thumbnail_id=1331

Zachęcamy do przesyłania zgłoszeń.

Z poważaniem

Grażyna Sędziak
dyrektor biura

Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów
ul. Zofii Urbanowskiej 8
62-500 Konin

telefon  63 243 75 80 telefon komórkowy 797 901 112

  1. Regulamin.

  2. Formularz zgłoszeniowy.

  3. Oświadczenie autora zdjęć.

  4. Oświadczenie wójta/burmistrza.

  5. Oświadczenie o wkładzie własnym mieszkańców sołectwa.