Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Spotkanie z książką 26 i 27 stycznia 2021 r.

26 i 27 stycznia 2021 roku  w Przedszkolu Samorządowym nr 1 w Rykach odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „Spotkanie z książką” w ramach Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta i Gminy Ryki na lata 2016 – 2022.
Podczas spotkania przedszkolaki  rozmawiały o myciu zębów. Dowiedziały się, że ich mycie jest bardzo ważne, bo dzięki temu ząbki są zdrowe i nie ma na nich bakterii.

Przedszkolaki wysłuchały również opowiadania "Tupcio Chrupcio. Dbam o zęby". Jest to pasjonująca opowieść autorstwa Elizy Piotrowskiej, wzbogacona świetnymi i doskonale zgranymi z treścią ilustracjami Marco Campanella. Książka opowiada historię całkiem już dużej myszki, która w każdym odcinku cyklu uczy się czegoś nowego.
W tomie "Dbam o zęby", wszystko zaczyna się od niezbyt dojrzałego podejścia Tupcia do kwestii higieny jamy ustnej. Myszka niespecjalnie chce jeść zdrowe rzeczy, bo dużo bardziej smakują jej czekoladowe batoniki. Pewnego dnia tata zabiera Tupcia do stomatologa, by ten mu nieco przemówił do rozsądku. Niestety, nie zdaje się to na zbyt wiele...
Kolejne próby dorosłych przekonania małej myszki, że jednak o zęby warto dbać również nie kończą się zbyt dużymi sukcesami. Czy coś zatem jest w stanie zmienić jego nastawienie? Okazuje się, że czasem najlepiej działają na człowieka - nawet tego małego - problemy innych. Czy więc kłopoty dentystyczne znajomego borsuka zmienią nastawienie Tupcia Chrupcia?

Nasze przedszkolaki już wiedzą, czym może się skończyć takie zaniedbanie, dlatego obiecały solidnie myć ząbki.