Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Inwestycje

Spotkanie z książką 30 kwietnia 2022

Co z tymi śmieciami? Właśnie! Jest to niemały problem do rozwiązania. 22 kwietnia przypada bardzo ważny dzień – Światowy Dzień Ziemi. Idealna okazja do poruszenia bardzo ciekawych i istotnych tematów takich jak: ekologia, segregacja czy recykling.

Ziemia to nasz wspólny dom, w którym powinno być czysto po to, aby nam się dobrze w nim żyło. Dlatego bibliotekarka Oddziału dla Dzieci MGBP w Rykach wraz z przedszkolakami zastanawiała się co należy zrobić i jak postępować, aby nie pochłonęła nas góra śmieci.

Na początku czytelniczych zajęć dzieci wysłuchały książeczki Anity Głowińskiej pt.: „Kicia Kocia. Co z tymi śmieciami?” Główna bohaterka bajeczki segreguje śmieci, ponieważ wie, że to bardzo ważne.

Dzięki małej, foliowej torebce, przedszkolaki dowiedziały się również co to jest recykling. Wszyscy zastanawiali się, jak można ją powtórnie wykorzystać. I tak na przykład posłużyła ona jako czapka przeciwdeszczowa, peleryna, serwetka, skarpetka. Zajęcia zakończyły się quizem. Przedszkolaki odpowiadały na trudne ekologiczne pytania.

Zajęcia z cyklu „Spotkanie z książką” odbyły się w ramach Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta i Gminy Ryki na lata 2016 – 2022.